Nr oferty | GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE |
Oferta skalkulowana na | 45 osób + 4 opiekunów GRATIS |
Oferta przygotowana przez | Mazur-Tourist Leszek Korejwo |
Termin wycieczki | Do uzgodnienia |
Cena | od 700zł/os (przy 45 osobach + 4 opiekunów GRATIS) |
I DZIEŃ
Podstawienie autokaru - parking przy hotelu Wileński w Olsztynie
II DZIEŃ
Przejazd i zwiedzanie Klasztoru w Św. Katarzynie.
Zwiedzanie Muzeum Minerałów i Skamieniałości.
Zwiedzanie magicznego źródełka Św. Franciszka, tzw. Kapliczka Stefana Żeromskiego w której w 1882 złożył własnoręczny podpis widoczny do dnia dzisiejszego.
Wejście na Łysice - najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich - 612 m n.p.m.
Przejazd do miejscowości Nowa Słupia - związanej z „Dymarkami Świętokrzyskimi”.
Wejście na teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego tzw. Drogą Królewską
Zwiedzanie Św. Krzyża: 1000-letni Klasztor, Relikwiarz zawierający cząstki Drzewa Krzyża Świętego, Muzeum Diecezjalne, Kościół oraz podziemia klasztorne, w których według opisu znajdują się doczesne Szczątki Jeremiego Wiśniowieckiego. Galeria widokowa nad Gołoborzem im. profesora Romana Kobendzy
Zejście do Huty Szklanej.
Powrót do hotelu.
III DZIEŃ
Zwiedzanie Kielc tj. Wzgórza Zamkowego, Pałacu Biskupiego, Bazylika Katedralnej.
Przejście przez Park Miejski im. Stanisława Staszica do rez. geologicznego Kadzielnia
Wizyta w rez. krajobrazowym Karczówka.
Przejazd do Zagnańska - spotkanie z Bartkiem- jeden najstarszych dębów w Polsce - obwód pnia na wysokości 1,30 m wynosi 9,85 m, a przy ziemi 13,4 m, rozpiętość korony 20 × 40 m, okap korony 720 m kw.
Powrót do Olsztyna.
GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE zapewniają wiele atrakcji! Przedstawiony przykładowy program jest klasycznym, najczęściej wybieranym. Można jednak go skonfigurować. Oto przykłady innych atrakcji w gór świętokrzyskich:
Warsztaty w Muzeum Porcelany w Ćmielowie - Zajęcia warsztatów porcelanowe odbywają się pod okiem instruktora. W zależności od wybranego programu zajęć uczestnicy pracują z plastyczną masą porcelanową lub też malują farbami ceramicznymi wcześniej wykonany i poszkliwiony biały porcelanowy produkt samodzielnie przygotowując „pamiątkę z Ćmielowa”.
Oblęgorek - dworek Henryka Sienkiewicza - w Oblęgorku mieści się posiadłość polskiego Noblisty- Henryka Sienkiewicza, którą pisarz otrzymał w darze od społeczeństwa z okazji 25- lecia pracy literackiej. Od 1958 r. w pałacu znajduje się muzeum poświęcone jego życiu i twórczości, stanowi ono oddział Muzeum Narodowego w Kielcach.
Zwiedzanie szlifierni kamieni - niezwykle wizualne okazy minerałów z całego świata podzielone na grupy wg klasyfikacji krystalochemicznej. Największą reprezentację mają te, które najczęściej występują w przyrodzie a więc tlenki i krzemiany. Wśród nich najefektowniej prezentują się odmiany kwarcu na czele ze (stukilogramowym zrostem kilku kryształów górskich z Arkansas - W jednej z sal muzeum znajduje się pokazowa szlifiernia, w której można na żywo przyjrzeć się narzędziom służącym do obróbki kamieni ozdobnych i szlachetnych. Podczas pokazów zwiedzający na własne oczy zobaczą proces powstawania „oczek jubilerskiego” i wysłuchają opowieści m. in. o tym: jak wygląda proces obróbki kamieni jubilerskich, czym różni się szlif kaboszonowy od fasetowego, w jaki sposób wydobywa się blask z kamieni szlachetnych, jak z diamentu powstaje brylant.
Park Etnograficzny w Tokarni - czyli skansen wsi kieleckiej.
Dworek Mikołaja Reja w Nagłowicach- muzeum „Dworek Mikołaja Reja” ukazuje związki pisarza z Nagłowicami i znaczenie jego twórczości zarówno dla piśmiennictwa, jak i całej kultury polskiej. Jest tu wystawa reprodukcji przedstawiających życie i dorobek pisarski Mikołaja Reja. Na drzeworytach umieszczono fragmenty dzieł pisarza i zapisy z jego życiorysu. W gablotach znajdują się ciekawe teksty rękopisów (np. list do sąsiada czy zeznanie podatkowe). Dworek otoczony jest parkiem angielskim założonym na przełomie XVII i XVIII w.
Muzeum w Krzemionkach Opatowskich – w Krzemionkach znajduje się zespół prahistorycznych kopalń krzemienia pasiastego funkcjonujących w okresie neolitu i wczesnej epoki brązu (ok. 3900 – 1600 p.n.e.), czasu, kiedy powstawały między innymi egipskie piramidy. Jest to jeden z największych i najlepiej zachowanych obiektów tego typu na świecie. Pomimo upływu tysięcy lat podziemia kopalń przetrwały do naszych czasów w niemal niezmienionym stanie. Na terenie rezerwatu archeologicznego o powierzchni blisko 350 ha zobaczyć można wyjątkowo dobrze zachowany krajobraz nakopalniany: hałdy i leje poszybowe oraz znakomicie zrekonstruowaną architekturę podziemi sprzed 5-4 tys. lat.
Zamek w Chęcinach.
Niemczówka koło Chęcin - warsztaty.
Św Krzyż - Muzeum Misyjne.
Muzeum Zabawek.
Pacanów Centrum Bajek.
Masz pytania? Potrzebna kalkulcja na inną ilość osób? skontaktuj się z nami!
Mów śmiało, nasze wycieczki są indywidualnie dopasowywane do grupy.